Rozbudowa placówki Stomatologia Borowski dzięki współpracy z grupą Dentity

– Łącząc siły z grupą Dentity, chcemy stać się liderem usług stomatologicznych w regionie – o współpracy z grupą Dentity opowiada lek. dent. Piotr Borowski, założyciel Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej w Starachowicach.

  • Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej Stomatologia Borowski w Starachowicach dołączyło do grupy Dentity prowadzonej przez fundusz THC
  • Rozbudowa Centrum została zrealizowana dzięki funduszowi THC, który od 2020 r. rozwija centra stomatologiczne z grupy Dentity. Do użytku pacjentów zostały oddane trzy kolejne gabinety wyposażone m.in. w tomograf 3D, skaner wewnątrzustny 3D i aparat rentgenowski
  • Współpraca między centrum stomatologicznym a funduszem THC co do zasady zakłada nieingerowanie w standardy medyczne czy tożsamość placówki – koncentruje się przede wszystkim na jej rozwoju.  

Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej Stomatologia Borowski w Starachowicach to sześciogabinetowe centrum stomatologiczne, które przeszło generalny remont, poszerzyło pakiet usług stomatologicznych i wprowadziło nowoczesną diagnostykę.

Rozbudowa placówki została zrealizowana dzięki funduszowi THC, który od 2020 r. rozwija centra stomatologiczne z grupy Dentity.

Do użytku pacjentów zostały oddane trzy kolejne gabinety wyposażone m.in. w tomograf 3D, skaner wewnątrzustny 3D i aparat rentgenowski.

Nowa część placówki to także gabinety przeznaczone do zabiegów chirurgicznych i zabiegów w znieczuleniu ogólnym.

Portfolio usług zostało rozszerzone o nowe zabiegi stomatologiczne: leczenie zębów pod narkozą, czyli odpowiedź na szczególne potrzeby osób z dentofobią.

Personel medyczny to obecnie zespół: anestezjologów, stomatologów, chirurgów i protetyków.

Lek. dent. Piotr Borowski lider zespołu

Liderem zespołu lekarzy jest założyciel placówki lek. dent. Piotr Borowski – implantolog, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Szkolenia Podyplomowego Uniwersytetu J. W. Goethe we Frankfurcie. Pomysłodawca Stomatologii Borowski jest także posiadaczem Certyfikatu Implantologicznego Uniwersytetu w Nowym Jorku, międzynarodowego Certyfikatu Umiejętności Implantologicznych Niemieckiej Organizacji Implantologicznej – DGOI oraz Światowej Organizacji Implantologicznej – ICOI Organizacja Implantologiczna.

Dzięki całkowitej modernizacji centrum stomatologiczne Stomatologia Borowski to miejsce, w którym najnowsze technologie łączą się z doświadczeniem, kwalifikacjami i empatią personelu medycznego. Dalszy rozwój będzie możliwy dzięki spójnej wizji lek. dent. Piotra Borowskiego ze strategią rozwoju grupy Dentity, która łącząc siły z lokalnym liderem, już planuje otwarcie kolejnych gabinetów.

Współpraca między centrum stomatologicznym a funduszem THC co do zasady zakłada nieingerowanie w standardy medyczne czy tożsamość placówki – koncentruje się przede wszystkim na jej rozwoju. Lokalna tradycja i rodzinna atmosfera łączą się tu z innowacyjnym podejściem i nowymi technologiami.

O współpracy placówki stomatologicznej z grupą Dentity i dalszych planach rozwoju stomatologii w woj. świętokrzyskim opowiada lek. dent. Piotr Borowski.

Rozbudowa lecznicy w Starachowicach i otwarcie nowoczesnego Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej to dość odważny pomysł.

lek. dent. Piotr Borowski:  Starachowice nie są dużym miastem, ale zawsze twierdziłem, że posiadają przestrzeń do praktykowania nowoczesnej stomatologii, która jakością leczenia pacjentów, sprzętem i wyszkoleniem personelu nie odbiega od wysokich standardów oferowanych przez duże miasta w Polsce lub Europie. Oczywiście ostateczna ocena leży po stronie pacjentów, jednak widzimy pozytywny odbiór naszego centrum stomatologii.

To oczywiste, że zawsze intrygują przyczyny decyzji o dołączeniu do grupy Dentity

lek. dent. Piotr Borowski: Na moją decyzję wpłynęła możliwość wyboru modelu współpracy z inwestorem, który proponuje zachowanie pewnej specyfiki kliniki, którą prowadziłem będąc sam, a nie jako wspólnik.

Każdy stomatolog kładzie nacisk na pewne obszary, które mieszczą się w jego zainteresowaniach, a połączenie z Dentity gwarantowało zachowanie naszej tożsamości, na którą pracowaliśmy blisko 26 lat.

Przy podjęciu decyzji o współpracy z inwestorem bardzo ważna jest otwartość – przede wszystkim otwartość na nowe wyzwania oraz gotowość do nauki nowych rzeczy. Jest to szczególnie istotne zwłaszcza po wielu latach posiadania jedynego głosu decydującego w swojej placówce.

Inwestor branżowy vs finansowy

Inwestor branżowy był mniej atrakcyjny?

lek. dent. Piotr Borowski: Rozmawialiśmy także z inwestorem branżowym, natomiast nie do końca chciałem być częścią korporacji, rozumianej jako unifikacja, narzucenie z góry standardów, sposobów na prowadzenie medyczne placówki. Model partnerski, w którym lekarze zostają wspólnikami w biznesie, który tworzyli od podstaw – przedstawiony przez Dentity – zapewniał niezależność w obszarze medycznym.

Taka możliwość przekonała mnie do nawiązania współpracy, ponieważ chciałem rozwijać swoją placówkę, a nie się jej pozbywać. Do dalszego rozwoju brakowało mi partnera, który byłby profesjonalny w tych obszarach, w których ja się czuję amatorem – czyli w obszarach biznesowych.

Zadowolenie właściciela nie musi oznaczać zadowolenia personelu.

lek. dent. Piotr Borowski: Początkowe obawy udało się zażegnać. Personel wydaje się zadowolony. Jesteśmy też świeżo po remoncie – nastąpiła poprawa warunków pracy, wygląd placówki zmienił się na lepsze. Personel cieszy się, że ich miejsce pracy się rozwija.

To zobowiązuje do dalszego rozwoju lecznicy w Starachowicach.

lek. dent. Piotr Borowski: Jednym z planów jest otwarcie nowej placówki. Ze szczegółami wstrzymam się, dopóki to nie stanie się faktem. Ale z pewnością bez wsparcia Funduszu nie zdecydowałbym się na taki krok.

Rozmowa z lek. dent. Piotrem Borowskim,
założycielem i współwłaścicielem centrum
Stomatologia Borowski z grupy Dentity.

PODZIEL SIĘ:

Wypełnij formularz i zostań partnerem

Załacz CV (akceptowane pliki: PDF, DOC max 2MB):

Wypełnij formularz i dołącz do sieci