Wrocławskie centrum stomatologiczne Dental Corner od stycznia 2024 r. rozwija się w grupie Dentity

Wielospecjalistyczne 6-gabinetowe centrum stomatologiczne z Wrocławia z początkiem stycznia dołączyło do grupy Dentity.

Decyzja o rozszerzeniu portfolio grupy o nową markę stomatologiczną jest rezultatem konsekwentnej polityki inwestycyjnej funduszu THC, który od 2020 roku lokuje kapitał
w akwizycje, rozbudowę, a także otwarcia nowych placówek w całej Polsce. Dzięki ostatniej akwizycji w skład grupy Dentity wchodzi 16 placówek stomatologicznych.

Synergia działań, dzięki wymianie doświadczeń, niezależność i większe możliwości – centrum stomatologiczne Dental Corner stawia na rozwój w grupie Dentity.

Dental Corner to wysokospecjalistyczne centrum stomatologii, implantologii i ortodoncji zlokalizowane na wrocławskim osiedlu Nowe Miasto Różanka, łączącym zabytkowy
i postindustrialny charakter z nowoczesnością. Placówka składa się z 6 gabinetów, a także własnego centrum diagnostyki stomatologicznej. Założona i prowadzone przez lek. dent. Łukasza Wojszwiłło z sukcesem działa na rynku od ponad 15 lat, oferując pacjentom leczenie interdyscyplinarne, nowoczesną diagnostykę i szeroki wachlarz technologii cyfrowych. Placówka znajduje się w doskonale skomunikowanej części Wrocławia oraz posiada dogodne miejsca parkingowe, by jak najbardziej ułatwić pacjentom dotarcie na wizytę.

„Dzięki efektowi skali – w ramach grupy zrzeszającej renomowane placówki stomatologiczne – będziemy mogli wymieniać się doświadczeniami, zmniejszać koszty zakupowe, współpracować i wspierać się na wielu polach. Czuję, że podjąłem słuszną decyzję. – ocenia decyzję o dołączeniu do Dentity lek. dent. Łukasz Wojszwiłło.

Lek. dent. Łukasz Wojszwiłło

Centra stomatologiczne należące do Dentity wyróżniają się specjalistycznym zapleczem medycznym oraz holistycznym podejściem. W ramach grupy otrzymują profesjonalne wsparcie w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi, finansami, zakupami
i administracją. Placówki mogą także korzystać z zapewnionego przez Dentity szerokiego zaplecza marketingowego.

„Wymiana doświadczeń partnerów Dentity odgrywa kluczową rolę w doskonaleniu świadczonych usług, tworząc silne fundamenty dla dalszego wzrostu i sukcesu grupy na rynku stomatologicznym.” – ocenia Grzegorz Struzik, CEO Dentity.

Decyzja założyciela lek. dent. Łukasza Wojszwiłło o dołączeniu do grupy Dentity, to efekt chęci dalszego rozwoju marki Dental Corner i troski o jej przyszłość.

Dentity nie jest typową siecią, ale grupą stomatologiczną szanującą tradycje oraz wieloletnie know-how zintegrowanych w grupie placówek. Dentity nawiązuje współpracę z lekarzami – właścicielami placówek czy gabinetów stomatologicznych wykazującymi chęć długofalowej współpracy na partnerskich, elastycznych zasadach, przy zachowaniu autonomii
i wypracowanej latami metodyki pracy. Proponowany model współpracy skupia się na specyficznych potrzebach poszczególnych centrów stomatologicznych, szanuje ich indywidualność i pozwala maksymalizować satysfakcję zarówno lekarzy dentystów, jak
i pacjentów.

„Decyzja o dołączeniu do grupy Dentity była rezultatem długiej, drobiazgowej analizy rynku i wyboru partnera, który podzielałby nasze wartości i wizję rozwoju. Dla mnie zawsze bardzo ważna była niezależność. Fundusz THC daje nam wsparcie, gwarantując jednocześnie autonomię dotychczasowej ścieżki rozwoju zespołu Dental Corner oraz planów, które chcemy zrealizować w najbliższych latach. Chciałem uniknąć sytuacji przejęcia, unifikacji i wchłonięcia jednego podmiotu przez drugi, jak to ma miejsce w przypadku wielu działających na rynku grup medycznych, dlatego zdecydowałem się na podjęcie współpracy z funduszem finansowym. Ta współpraca pozwoli nam zachować dotychczasowy charakter i tożsamość kliniki, jednocześnie poszerzając nasze możliwości. Jestem przekonany, że przyniesie ona same korzyści dla obu stron.” – mówi lek. dent. Łukasz Wojszwiłło

Oczekiwania na dalszy rozwój placówki z Wrocławia
– jakie cele stawia lek. dent. Łukasz Wojszwiłło założyciel Dental Corner?

Lek. dent. Łukaszem Wojszwiłło: Po pierwsze, liczymy na wsparcie, które pozwoli nam na rozszerzenie działalności kliniki, rozwój nowych gabinetów oraz poszerzenie zespołu medycznego. Dentity ma znakomite możliwości inwestycyjne, które chcemy wykorzystać w celu osiągnięcia tych celów. Jednak równie ważne są możliwości synergii i współpracy. Oczekujemy, że dzięki partnerstwu z Dentity będziemy mieli dostęp do ich wiedzy i doświadczenia, co pomoże nam efektywniej rozwijać się i doskonalić naszą działalność. Wreszcie, nasze oczekiwania koncentrują się na długoterminowym zaangażowaniu. Chcemy, aby partnerstwo z Dentity owocowało nie tylko krótkoterminowymi korzyściami, ale również stanowiło fundament dla stabilnego i długofalowego rozwoju Dental Corner, umożliwiając nam przekształcenie naszej wizji w rzeczywistość.

Centrum Implantologii i Ortodoncji Dental Corner

„Od początku dbamy o to, aby grupa Dentity stała się symbolem jakości, profesjonalizmy, a przede wszystkim współpracy branży stomatologicznej. Partnerski model biznesowy, na którym opieramy relacje z naszymi wspólnikami – lekarzami, pozwala na elastyczną, transparentną współpracę. Wspólnie dążymy do rozbudowy placówek zintegrowanych w grupie Dentity, dbając o to, aby w regionalnych sieciach podkreślać ich indywidualny charakter oraz dbać o dorobek poszczególnych praktyk. ”– dodaje Jacek Przybył, Partner Tar Heel Capital.

Najwyższa jakość usług i nieustanny rozwój placówek z grupy Dentity.

Działania grupy Dentity skupiają się na wspieraniu placówek dentystycznych w świadczeniu usług najwyższej jakości, dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii, wysokiej klasy sprzętu medycznego, a także wypracowanej latami metodologii pracy. Dodatkowo stawiają sobie za cel zarówno powiększanie klinik i sieci centrów stomatologicznych, jak i rozwój zawodowy zespołów medycznych, a zapewnianie im mentoringu.

Fundusz THC inwestuje w placówki, będące liderami w branży stomatologicznej – wyróżniające się najwyższymi standardami opieki, silnymi zespołami medycznymi, a także cieszące się zaufaniem pacjentów – jak w przypadku Dental Corner.

Dołączenie do grupy Dentity gwarantuje centrom stomatologicznym zachowanie indywidualności, brak ingerencji w ustalone normy opieki nad pacjentami i możliwość dalszego zarządzania nimi przez założycieli, otrzymując jednocześnie wsparcie w rozwoju, wzmacnianiu rozpoznawalności i budowaniu wizerunku.

„Z niecierpliwością czekamy na owoce współpracy z naszymi nowymi partnerami. Obecność kolejnych, znaczących lekarzy w grupie Dentity, na pewno przyczyni się do dalszego budowania wiodącej organizacji dentystycznej skoncentrowanej na potrzebach lekarzy stomatologów i ich pacjentów.” dodaje, Jacek Przybył, Partner Tar Heel Capital.

O grupie Dentity

Fundusz THC rozpoczął konsolidację rynku stomatologicznego w lipcu 2020 r. od zakupu Centrum Estetique z Polanicy na Dolnym Śląsku. Pod koniec 2020 r. nabył Tulident we Wrocławiu. 2020 r. zakończył inwestycją w Galerię Uśmiechu z Krakowa. Kolejnym etapem rozwoju była inwestycja w lidera usług stomatologicznych na Śląsku – sieć nowoczesnych gabinetów DenticaCenter z trzema placówkami: w Raciborzu, Rybniku i Wodzisławiu. 2021 r. to także zakup Stomatologii Bez Bólu z Jeleniej Góry oraz dołączenie do grupy Twojego Uśmiechu z Dzierżoniowa, przy jednoczesnym powołaniu marki Dentity. W 2022 r. do grupy Dentity dołączyły kolejno: Stomatologia Borowski ze Starachowic, Pozdental z Poznania i Uśmiechnij Mi Się z Oświęcimia. Dzięki wsparciu THC, Stomatologia Borowski przeszła gruntowną modernizację, stając się największą oraz najbardziej nowoczesną placówką w woj. świętokrzyskim.

2023 rok zaowocował przeprowadzeniem gruntownej modernizacji Centrum Implantologii
i Stomatologii Estetycznej Stomatologia Borowski, dzięki czemu stało się ono największą
i najnowocześniejszą placówką w województwie świętokrzyskim. Kolejne miesiące to dołączenie do grupy Dentity dwóch warszawskich placówek – Dental Medicenter oraz Best Dent, tym samym rozpoczynając budowę stołecznej sieci stomatologicznej.

W ramach strategii rozwoju, grupa Dentity wspiera rozbudowę i ekspansję placówek stomatologicznych w kolejnych miastach. Galeria Uśmiechu z Krakowa, dzięki wsparciu inwestycyjnemu THC, w sierpniu 2022 r. otworzyła drugą placówkę w Nowym Sączu. Po kolejnej rozbudowie, regionalna sieć pod marką Galerii Uśmiechu będzie liczyć 23 gabinety stomatologiczne. Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej Estetique z Polanicy-Zdrój na przestrzeni dwóch lat powiększyło się o dwie placówki stomatologiczne: Tulident z Wrocławia oraz nowo otwarte centrum na Bielanach Wrocławskich. Dziś sieć Estetique na Dolnym Śląsku liczy już 15 gabinetów.

PODZIEL SIĘ:

Wypełnij formularz i zostań partnerem

Załacz CV (akceptowane pliki: PDF, DOC max 2MB):

Wypełnij formularz i dołącz do sieci