Dental Corner o współpracy z grupą stomatologiczną Dentity

Centrum stomatologiczne Dental Corner to 6-gabinetowa wysokospecjalistyczna placówka, która od stycznia 2024 r. wzmacnia grupę Dentity. Połączenie sił Dental Corner z Wrocławia i grupy stomatologicznej Dentity to opowieść o strategicznym sojuszu, który łączy wizję, ekspertyzę oraz długoterminowy rozwój. Do grupy Dentity należy obecnie 95 gabinetów, które rozwijają się pod markami własnymi w regionalnych sieciach w sześciu województwach.

Centrum stomatologiczne Dental Corner – założone i prowadzone przez lek. dent. Łukasza Wojszwiłło – z sukcesem działa na rynku od ponad 15 lat, oferując pacjentom leczenie interdyscyplinarne, nowoczesną diagnostykę i szeroki wachlarz technologii cyfrowych. Do użytku pacjentów zostały oddane kolejne w pełni wyposażone w nowoczesny sprzęt diagnostyczny gabinety stomatologiczne. Rozbudowa placówki dotyczyła również powiększenia części administracyjno-biurowej. Dental Corner posiada również własne centrum protetyczne, a pacjenci mają dostęp do laboratorium cyfrowej diagnostyki stomatologicznej. Obecnie placówka przygotowuje się na zwiększenie personelu medycznego, a także przyjmowania pacjentów z całej Polski jak i z zagranicy.

Jak wyglądają pierwsze miesiące współpracy z Dentity, jak zmiany przyjął personel i czy oczekiwania co do wspólnej wizji na rozwój zostały spełnione – opowiada lek. dent. Łukasz Wojszwiłło. założyciel Dental Corner.

To już czwarty miesiąc odkąd Dental Corner rozwija się dzięki wsparciu Dentity. Co było najważniejsze w podjęciu decyzji o współpracy z grupą stomatologiczną?

Lek. dent. Łukasz Wojszwiłło: W Dental Corner zawsze dążyliśmy do zapewnienia pacjentom opieki na najwyższym poziomie. Wybór Dentity wynikał z przekonania, że model partnerski pozwoli zachować nasz indywidualny charakter oraz kontrolę nad naszą placówką. Chcieliśmy uniknąć całkowitej centralizacji, która mogłaby odebrać nam również decyzyjność. W efekcie, wybór współpracy z funduszem THC okazał się trafiony.

Czas przygotowania do wejścia do grupy to czas na wypracowanie wspólnego zaufania. Ten proces mógł się wydawać stresujący, ale fundusz THC potrafił rozwiać nasze obawy poprzez jasne komunikowanie procedur.

Czy wizja tego, jak ma wyglądać współpraca w grupie stomatologicznej została spełniona?

Dzięki sojuszowi z Dentity możemy kontynuować naszą misję dbania o zdrowie pacjentów, jednocześnie korzystając z wsparcia finansowego i merytorycznego w obszarach marketingu, HR, zakupów czy administracji. Na ten moment mogę ocenić, że partnerstwo z Dentity to historia, w której wizja spotkała się z praktyką, a pacjenci są największym beneficjentem tego partnerstwa.

Decydując się na współpracę z inwestorem finansowym na pewno stawialiście sobie jasne cele.

Od początku wiedzieliśmy jakiego partnera szukamy. Stawiając na Dentity możemy nadal kształtować standardy medyczne, obsługę pacjentów oraz warunki pracy. Po czterech miesiącach współpracy przekonaliśmy się, że grupa Dentity oferuje nie tylko wsparcie finansowe, ale również ekspertyzę biznesową. To pozwala nam korzystać z ich know-how i doświadczenia w rozwijaniu placówek medycznych.

Czy rozważaliście inne modele współpracy? Czy wizja rozwoju placówek z grupie Dentity była dla Was tożsama?

Tak, rozważaliśmy różne modele współpracy, w tym także z inwestorem korporacyjnym. Przeprowadziliśmy analizę porównawczą szans oraz potencjalnego dla nas ryzyka związanego z tymi modelami i doszliśmy do wniosku, że współpraca z funduszem oferuje nam większą elastyczność. Naszym priorytetem jest zapewnienie pacjentom kompleksowej opieki na najwyższym poziomie. Dążymy do ciągłego doskonalenia i wprowadzania nowoczesnych technologii. Rozważamy również ekspansję na tereny innych miast województwa dolnośląskiego. Dziś możemy potwierdzić, że związaliśmy się z funduszem, który podziela naszą wizję długoterminowego rozwoju. Nasza placówka ma być dostępna dla coraz większej liczby pacjentów.

A jak wygląda codzienna współpraca z Dentity? Jak na zmiany zareagował zespół? Czy zespół obawiał się obecności w większych strukturach?

Zmiana nieznacznie wpłynęła na personel, głównie poprzez wprowadzenie nowych procedur i standardów pracy, ale ogólnie atmosfera w zespole pozostaje bardzo pozytywna.

Dziś razem z Dentity wspólnie pracujemy nad strategią dalszego rozwoju, optymalizujemy wewnętrzne procesy, abyśmy razem z zespołem medycznym mogli skupić się na tym co najważniejsze – na leczeniu pacjentów. Jesteśmy właśnie po remoncie. Oddaliśmy kolejną część naszej placówki do użytku pacjentów. Wrocław to bardzo konkurencyjny rynek. Nasza przewaga to stabilna, doświadczona kadra medyczna – implantologów, protetyków, chirurgów stomatologicznych, a także tysiące lojalnych pacjentów. Cieszymy się, że dzięki wsparciu Dentity możemy docierać do jeszcze większej liczby pacjentów pierwszorazowych. Przy wspólnych działaniach bardzo ważna jest otwartość i zrozumienia potrzeb obu stron. Nasz zespół lubi się uczyć, więc chętnie korzystamy z rozwiązań, które proponuje fundusz.

Czy fundusz zapewnia wsparcie w prowadzeniu centrum stomatologicznego?

Już widzimy pierwsze efekty takiej współpracy – dołączyliśmy do mocnego środowiska lekarzy i ekspertów branżowych. Możemy wymieniać się wiedzą i najlepszymi praktykami, zmniejszać koszty zakupowe i wspierać się na wielu polach. To efekt skali, który jak już możemy zauważyć, przyniesie korzyści zarówno nam, jak i naszym pacjentom. Wsparcie finansowe na rozwój naszego centrum stomatologicznego pozwala nam skutecznie realizować to, co zamierzaliśmy.

Nasze dalsze plany rozwojowe Dental Corner zakładają poszerzenie naszej oferty usług stomatologicznych, inwestycje w nowoczesne technologie oraz dalszą rozbudowę placówki. Fundusz pozwoli nam przyspieszyć realizację tych planów i osiągnąć to szybciej.

Dziękujemy za rozmowę!

PODZIEL SIĘ:

Wypełnij formularz i zostań partnerem

Załacz CV (akceptowane pliki: PDF, DOC max 2MB):

Wypełnij formularz i dołącz do sieci